Prehľad internetových káblov na mobily

Používate na svojom mobile, či tablete internet? Ak áno, pripájate sa pomocou Wifi, dátami od operátora, alebo káblikom?

Vzhľadom na to, že o poslednej možnosti vie málo ľudí, prinášame prehľad súčasných možností na trhu. V kancelárii, doma za pracovným stolom, či v posteli – všade tam, kde s mobilným zariadením nepotrebujete využiť tú mobilitu, ale máte ho položený na jednom mieste, vypnite internet prenášaný vzduchom a pripojte svoj mobil internetovým káblom.

Zvlášť svoje deti chráňte pred žiarením počas dištančnej výučby. I keď neveríte, že žiarenie škodí, káblom nič nepokazíte. Stačí tak málo…lebo, no, čo ak predsa…

Typ konektora USB-C (elipsa s dzindzikom v strede)

Zväčša značky Samsung alebo Xiaomi s operačným systémom Android.

Na káblové pripojenie do internetu je potrebná redukcia/adaptér USB-C na RJ45 (ethernet), nájdete napríklad v týchto obchodoch:

Ako zvoliť v nastaveniach ethernet

Typ konektora microUSB (zrezaná elipsa)

Mobily s operačným systémom Android rôznych značiek – Aligator, Alcatel, Huawei, MaxCom, myPhone, niektoré Xiaomi.

Tablety s operačným systémom Android rôznych značiek – Lenovo TB3-710F, …

Pozor, na starších mobiloch nefunguje pripojenie káblikom (Sony X3, Samsung G357, tablet Lenovo TB-8504F, …). Tie ani nemajú v nastaveniach voľbu Ethernet.

Na káblové pripojenie do internetu je potrebná redukcia/adaptér microUSB na RJ45 (ethernet), nájdete napríklad v týchto obchodoch:

Ako zvoliť v nastaveniach ethernet. Je dosť možné, že váš mobil rozozná pripojenie automaticky. Prípadne pozrite nastavenia siete.

Typ konektora Lightning port (dutá elipsa)

Mobily značky iPhone s operačným systémom iOS.

Na káblové pripojenie do internetu je potrebná redukcia/adaptér lightning port na RJ45 (ethernet), nájdete napríklad v týchto obchodoch:

Ako zvoliť v nastaveniach ethernet. Váš mobil by mal rozoznať pripojenie automaticky.

iPhone Apple

Ako pripojiť váš iPhone k káblovému Ethernetu: https://www.tremplin-numerique.org/sk/comment-connecter-votre-iphone-a-ethernet-filaire

Kábel/adaptér na súčasné nabíjanie a pripojenie ethernet kábla pre iPhone: https://www.appleking.sk/kabel-adapter-na-sucasne-nabijanie-pripojenie-ethernet-kabla-1-m

No a potom už môžete internetovať

…hlavne nezabudnite vypnúť WiFi!

Pridajte svoj názor