Spriaznené petície

iphone12supporters

APPLE musí odškodniť milióny používateľov iPhonu 12

https://www.change.org/p/apple-must-indemnify-millions-of-iphone-12-users

Mimovládna organizácia Phonegate Alert a početné medzinárodné organizácie zmobilizované spolu s ňou žiadajú národné a európske orgány, aby stiahli všetky telefóny iPhone 12 5G (model A2403) predávané v Európe a aby súčasných vlastníkov kompenzovala spoločnosť Apple.

Viac v článku APPLE musí stiahnuť svoj iPhone 12 z celého európskeho trhu

STOP budovaniu 5G sietí na Slovensku

 STOP budovaniu 5G sietí na Slovensku

Slovenská petícia, ktorú môžete stále podpisovať. Prehľad činnosti petičného výboru, stretnutia a výstupy nájdete na stránke slovenskobez5g.org

Petícia za pozastavenie štartu satelitov

https://www.5g-ilan.com/hhti-declaration
Podpisovať môžu aj jednotlivci z celého sveta, pretože vyššie ako vzdušný priestor už nie je územie štátu.

healthy_heaven

Adresované Federal Communications Commission, teda americkému telekomunikačnému úradu
My, tu podpísané organizácie, žiadame zapauzovať licencovanie satelitov a ich vypustenie, kým sa plne neprehodnotia bezpečnostné riziká a dlhodobé poškodenia. Ide to proti životu a je porušením základných ľudkých práv obetovať našu oblohu na úžitok niekoľkým firmám a ich akcionárom bez vyskúšania rozumnejších a vyváženejších alternatív.

  • Federal Communications Commissioners (FCC) udelilo niekoľkým súkromným spoločnostiam všeobecnú licenciu na umiestnenie viac ako 80 000 negeostacionárnych satelitov s nízkou obežnou dráhou a miliónov pozemských staníc.
  • Postupné kroky komisie FCC urýchľujú vesmírne preteky, ktoré ohrozujú národnú a medzinárodnú bezpečnosť, hoci národné štáty dodržujú integritu nebies.
  • FCC ponúka miliardy dolárov ako priame dotácie a bilióny nepriamych dotácií prostredníctvom laxnej alebo nulovej regulácie nevyskúšaných a nevyskúšaných technológií.
  • FCC umožňuje satelitným spoločnostiam postupovať bez odškodnenia alebo poistenia a vôbec neprijali žiadne ustanovenie o kompenzácii pre verejnosť.

Výzva vedcov Európskej komisii

http://www.5gappeal.eu/the-5g-appeal
Zo Slovenska podpísalo zatiaľ 5 vedcov.

5GAppeal

Túto výzvu pripravili v roku 2017 vedci a doktori, ktorí žiadajú EU zastaviť zavádzanie 5G. RF EMF má dokázané škodlivé účinky na ľudí a životné prostredie.

Odpoveď Európskej komisie, voľný preklad:
Žiadate na základe preventívnej opatrnosti zastaviť distribúciu 5G produktov. To sa nám zdá príliš drastické. Najprv potrebujeme vidieť, ako sa to správa. Prosíme, buďte si istí, že komisia dohliadne na vývoj a bude dbať na zdravie európskych obyvateľov na najvyššej možnej úrovni (Pozn. prekladateľky – najvyššia možná úroveň je nepovoliť niečo pred dôkladným preskúmaním. )

Medzinárodná výzva
Zastavme 5G projekt na Zemi a vo vesmíre

Stop5Gappeal

https://www.5gspaceappeal.org/the-appeal
Výzva po česky

Ku dnešnému dňu je 306 760 podpisov z 214 krajín. Zo Slovenska podpísalo 9 organizácií, 33 vedcov, 5 medikov, 7 veterinárov, 9 včelárov…
Občania sa môžu pripojiť k podpísaniu otvoreného listu Elonovi Muskovi, v ktorom žiadajú zastaviť jeho projekt Starlink a stretnúť sa s autormi – Nadáciou ochrany astronomickej oblohy – Safeguarding the Astronomical Sky Foundation
https://stop5ginternational.org/open-letter-to-elon-musk-spacex/

Adresované OSN, WHO, EU, Európskej Rade a vládam všetkých národov
My, dole podpísaní vedeckí pracovníci, doktori vied, lekári, členovia organizácií na ochranu prírodného prostredia a ďalší z mnohých krajín sveta, dôrazne apelujeme na zastavenie projektu bezdrôtového pokrytia piatej generácie na Zemi a vo vesmíre. Je preukázané, že toto žiarenie je škodlivé pre ľudstvo a životné prostredie. Zavedenie 5G projektu predstavuje nebezpečný experiment zameraný prosti životu na Zemi a podľa medzinárodného práva sa klasifikuje ako trestný čin.

Medzinárodná výzva
Vedci volajú po ochrane pred neionizujúcim elektromagnetickým žiarením

EMFscientist_LOGO_site

https://www.emfscientist.org/index.php/emf-scientist-appeal
Toto je výzva pre slovenských vedcov, ak sa chcú pridať, je potrebné napísať autorke email. Zatiaľ je za Slovensko uvedený len Dr. Igor Belyaev, Ph.D., Dr.Sc.

ukončená – Zákaz hromadného biometrického sledovania

reclaimface

https://reclaimyourface.eu/cs/
Petícia bola spustená 17 februára 2021 a získala 78 092 podpisov občanov EÚ

Vlády a veľké firmy môžu na každom z nás používať kamerové systémy na rozpoznávanie tváre a budú to robiť. Poďme získat späť verejný priestor. Musíme zakázať masové biometrické sledovanie.

ukončená – My nie sme SAM

https://wearenotsam.com/petition/
SAM (Specifický Antropomorfný Manekýn) je atrapa, ktorú používa telekomunikačný priemysel na celom svete na testovanie tepelných účinkov bezdrôtového žiarenia mobilných telefónov.

Počas testu je plastová hlava SAM naplnená kvapalinou, aby sa zistilo, či sa v priebehu 6 minút (niekedy 30 minút) zahreje na jeden stupeň. Jeho hlava je založená na 100 kg vysokom vojenskom regrúte dospelého muža. Iba 3% populácie zodpovedajú stereotypu SAM.

https://www.emfsmog.cz/2021/04/01/my-nejsme-testovaci-figuriny/

Pridajte svoj názor