Ako postupovať s úradmi

Množia sa žiadosti občanov o pomoc, ako majú postupovať v prípade, že sa dozvedeli o plánovanej výstavbe vysielača, ale aj v prípade, že vysielač už stojí. Pripravili sme pre vás manuál, ako postupovať. Vítané sú všetky pripomienky a vylepšenia.

Obecný úrad

  • Pošlite svojmu obecnému úradu žiadosť o informácie v zmysle infozákona. Text červeným zmeňte podľa seba. Od podania plynie správnemu orgánu 8 pracovných dní kedy Vám musia poslať všetky požadované dokumenty.  Za nedodržanie je pokuta min 20000 eur zo zákona, takže určite to pošlú. Poslať to môžete

Stavebný úrad

Petície

Ďalšie možnosti

Hlásenie nežiaducich účinkov

Šírte medzi obyvateľmi v blízkosti antén BTS tento dotazník o nahlasovaní zdravotných potiaží, symptómov, bolesti, ochorení (odkaz na dotazník)

Ako zistím, aké polia sú okolo mňa?

Väčšina ľudí nevie o „sile“ rádiofrekvenčných elektromagnetických polí (RF EMP), ktoré ich obklopujú, ani o žiadnom spôsobe ich merania. Viac o kontrolných meraniach píšeme v článku Ako zistím, aké polia sú okolo mňa?

Špeciálny bod pre veriacich

Toto nie je problém, ktorý sa zá byť v ľudských silách, ale veriaci vedia, že Boh pomôže. Modlite sa, dajte slúžiť omše, On je náš najsilnejší spojenec. Všetko je v Božích rukách.

Pridajte svoj názor