Ako postupovať s úradmi

Množia sa žiadosti občanov o pomoc, ako majú postupovať v prípade, že sa dozvedeli o plánovanej výstavbe vysielača, ale aj v prípade, že vysielač už stojí. Pripravili sme pre vás manuál, ako postupovať. Vítané sú všetky pripomienky a vylepšenia.

Obecný úrad

  • Pošlite svojmu obecnému úradu žiadosť o informácie v zmysle infozákona. Text červeným zmeňte podľa seba. Od podania plynie správnemu orgánu 8 pracovných dní kedy Vám musia poslať všetky požadované dokumenty.  Za nedodržanie je pokuta min 20000 eur zo zákona, takže určite to pošlú. Poslať to môžete

Stavebný úrad

  • poslite svojmu stavebnemu uradu ziadost o informacie v zmysle infozakona (treba doplniť vzor)
  • podajte ziadost svojmu stavebnemu uradu, ze chcete byt ucastnikom konania (treba doplniť vzor)
    ÚSTAVNÝ SÚD SR SA POSTAVIL NA STRANU BEŽNÉHO ČLOVEKA a rozhodol, že účastníkom konania je každý koho práva a záujmy môžu byť rozhodnutím stavebného úradu dotknuté. Ústavný súd tak definitívne potvrdil, že úrady nemožu vylúčiť obyvateľov z konaní pri povoľovaní vysielačov v blízkosti ich obydlí. https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14028/183155

Petície

Ďalšie možnosti

Hlásenie nežiaducich účinkov

Šírte medzi obyvateľmi v blízkosti antén BTS tento dotazník o nahlasovaní zdravotných potiaží, symptómov, bolesti, ochorení (odkaz na dotazník)

Ako zistím, aké polia sú okolo mňa?

Väčšina ľudí nevie o „sile“ rádiofrekvenčných elektromagnetických polí (RF EMP), ktoré ich obklopujú, ani o žiadnom spôsobe ich merania. Viac o kontrolných meraniach píšeme v článku Ako zistím, aké polia sú okolo mňa?

Špeciálny bod pre veriacich

Toto nie je problém, ktorý sa zá byť v ľudských silách, ale veriaci vedia, že Boh pomôže. Modlite sa, dajte slúžiť omše, On je náš najsilnejší spojenec. Všetko je v Božích rukách.

Pridajte svoj názor